Novinky - Gymnázium - Gimnázium Fiľakovo
 Geografická olympiáda

V mesiaci apríl sa uskutočnila GO žiakov stredných škôl v rámci BB kraja. Prvej fázy približne 200 žiakov. Gymnázium – Gimnázium Fiľakovo malo v prvej osmičke štyroch žiakov, najviac zo všetkých škôl, menovite  N. Ballová, K. Kovácsová – 4. C, A. Chlupka, B. Pravda – 2. C  a aj ďalší traja V. Tőreová, B. Tóthová – 2. C, Zs. Tamáš – 1. C sa prebojovali do druhého kola, v ktorom sa všetci stali úspešnými riešiteľmi krajského kola GO.
Bálint Lóránt, 05. 04. 2016 - 11:59:55
Bez pripomienky.
 verzia pre tlač

Náboj Junior

Náboj Junior 2015Náboj Junior je medzinárodná matematicko-fyzikálna súťaž pre štvorčlenné tímy žiakov druhého stupňa základnej školy, ktoré reprezentujú jednotlivé školy. Celá súťaž trvá 120 minút, počas ktorých sa tímy snažia na jednom zo súťažných miest vyriešiť čo najviac príkladov. Náboj Junior prebieha súčasne na mnohých miestach po celej Českej a Slovenskej republike. V jednotlivých miestach sa súťaž vyhodnocuje osobitne; v celkovom záverečnom poradí potom môžu študenti porovnať svoje výsledky aj s ostatnými tímami vo svojej krajine a tiež v medzinárodnom rebríčku.

[ Ďalej ... ]
Bálint Lóránt, 07. 12. 2015 - 09:11:34

Šach

5.11.2015 sa v CVČ Lučenec uskutočnili obvodové majstrovstvá dorastencov a dorasteniek stredných škôl v šachu. Naši žiaci opäť dosiahli výrazné úspechy. 1. miesto – Ladislav Csernok (4. A), 2. miesto – Bence Bial (4. A), 3. miesto – Balázs Bial (2. A ). V kategórií dievčat 2. miesto - Emese Karczag (1. A ). Gratulujeme!
Bálint Lóránt, 19. 11. 2015 - 11:07:57

Šach

Dňa 22.04.2015 sa uskutočnil turnaj žiakov ZŠ a osemročných gymnázií do 15 rokov. Organizátorom bolo CVČ Fiľakovo. Szókovács Alexander z triedy prima obsadil pekné 3.miesto v kategórii 12 - 15 ročných. Gratulujeme!
Szacsko, 28. 04. 2015 - 09:35:30

Geofrafická olympiáda

Koncom marca 2015 sa v aule UMB v Banskej Bystrici uskutočnilo krajské kolo geografickej olympiády v kategórii Z za účasti 134 študentov. Naša škola bola zastúpená s 9 súťažiacimi. Najlepšie sa umiestnil P. Bandúr zo 4.C tiredy s 91%-ným percentilom. Všetci boli úspešní riešitelia.
Szacsko, 28. 04. 2015 - 09:34:17

Ukonči starý rok dobrým skutkom!

Véradás 2014Záchrana ľudského života a možnosť pomôcť odkázaným bolo cieľom našich gymnazistov, keď zareagovali na výzvu Hematologicko - transfuziologického oddelenia nemocnice v Lučenci. Darovali svoju „kvapku krvi“, aby pomohli tým, ktorí to potrebujú. Darovanie krvi je prejavom zodpovednosti, úcty a lásky.
Szacsko, 13. 01. 2015 - 16:35:38

ŠACH

V druhej polovici novembra sa uskutočnili v Banskobystrickom kraji rôzne šachové turnaje. Obvodné kolo jednotlivcov vyhral L.Csernok, tretí skončil B.Bial, žiaci 3.A triedy. V krajskom kole naše družstvo obsadilo 3. - 4.miesto. Mladí záujemcovia o túto kráľovskú hru sú vítaní na šachovom krúžku a tréningoch každý štvrtok od 16:00 v MKS vo Fiľakove na prvom poschodí.
Szacsko, 12. 12. 2014 - 11:04:43

The Human Body - Ľudské telo

Human Body 2014Jedinú vec, ktorú máme všetci spoločnú, je naše úžasné ľudské telo. Výstava The Human Body, ktorá triumfálne obišla celý svet a nadchla milióny návštevníkov je tou najmodernejšou učebnicou ľudskej anatómie. Žiaci nášho gymnázia d?a 7. novembra v Brne absolvovali "detailnú cestu" po ľudskom tele cez kostrový systém, svalstvo, reprodukčné orgány, dýchacie orgány, krvný obeh a ďalšie časti ľudského tela. Výstava navyše na svojich exponátoch názorne ukazuje poškodenie ľudského tela následkom civilizačných chorôb a zlej životosprávy.
Szacsko, 18. 11. 2014 - 21:16:42

Novohradské hry

D?a 10.10.2014 sa žiaci našej školy zúčastnili 53. ročníka Novohradských hier v atletike. Súťažili jednotlivci aj družstvá (zúčastnilo sa 9 škôl) a naši dosiahli nasledovné umiestnenia:

Szacsko, 21. 10. 2014 - 10:18:18
Prečítať/Pripomienkovať 0.

STOLNÝ TENIS

D?a 6. januára v stolnotenisovej hale v Krupine sa konali krajské majstrovstvá dorastencov. Z 10-ich zúčastnených škôl naši chlapci podali excelentný výkon. Vyhrali všetky svoje zápasy a tým sa stali majstrami BB kraja a postupujú na majstrovstvá SR. Vyše 8 hodinový maratón zavŕšili víťazstvom nad chlapcami zo zvolenského gymnázia. Jednoznačným lídrom mužstva bol reprezentant SR Ingmar Péter z 2.C, ktorému šikovne sekundovali Tomáš Gál z 1.C a Tomáš Graca z 2.C.
Szacsko, 10. 02. 2014 - 09:31:47

BASKETBAL

D?a 5. januára 2014 v Lučenci sa uskutočnilo okresné kolo stredných škôl v basketbale chlapcov. Z 9-ich mužstiev sme skončili na veľmi peknom 4.mieste. Najlepšími hráčmi boli D.Makši, D. Almeida z 3.C a Š. Erdélyi zo 4.C.
Szacsko, 10. 02. 2014 - 09:28:26

ŠACH

D?a 17.januára 2014 sa v B. Bystrici konalo semifinále SR v dorasteneckých družstvách v šachu. Naše mužstvo skončilo na peknom 6. mieste, keď najúspešnejším hráčom bol B.Bial z 2.A.