Novinky - Gymnázium - Gimnázium Fiľakovo
 RoboSumo, Rimavská Sobota

thumb_robosumo_rsz_2018.jpg
Občianske združenie Fundament organizovalo súťaž Robo Sumo v Reformovanom cirkevnom gymnáziu v Rimavskej Sobote.
V súboji robotov našu školu reprezentovali 3 družstvá.
V súťaži naše družstvo Larimores zdolalo súťažiacich Noname, tak získali prvé miesto.
Členovia družstva Larimores Jr. sa tiež mohli postaviť na tretiu priečku.

Admin, 26. 10. 2018 - 14:39:27

Kúzlo renesancie

reneszansz_varazsa2018_small.png
Aj my sme pripomenuli Rok renesancie.
Pozvali sme umelcov Gaudium, ktorí svojimi dobovými umeleckými nástrojmi vyčarili sviatočnú atmosféru.

Admin, 25. 10. 2018 - 10:47:27

Celoštátny festival amatérskych divadelníkov menom Egressy Béni

apropo2018_2_small.pngŠtudentské divadlo Apropó, držiteľ hlavnej ceny na Jókaiho dňoch v Komárne, bolo pozvané na Festival Egressy Béni. Ich vystúpenie v Buzite a Moldave nad Bodvou odmenilo obecenstvo búrlivým potleskom.
Predniesli hru Aristophana “Lysistrata”.

Admin, 23. 10. 2018 - 22:52:12

Divadelný večer

jelenetek_egy_hazassagbol2018_small.png
V aule Fiľakovského gymnázia vďaka MKS vo Fiľakove sme sa mohli stať účastníkmi predstavenia, Bergman: Scény z jedného manželstva.
Vynikajúci herecký výkon Tamása Gála a Silvii Kiss bol obdivuhodný a scény na zamyslenie.
V mene učiteľov a žiakov ďakujeme za umelecký zážitok.

Admin, 23. 10. 2018 - 22:44:51

Vzdelávanie mladých novinárov

ujsagirokepzes2018_small.png
Vďaka nadácii Pro Média sa naši žiaci mohli zúčastniť informatívnej novinárskej prednášky.
Viacerí píšu básne a články do školských novín, preto je pre nich dobrá príležitosť táto odborná príprava.
Žiaci, využite si ju!

Admin, 23. 10. 2018 - 22:34:03

Nábor v Tornali

toborzastornalja.png
Malé divadlo Zsibongó v tomto roku popri Zlatom pásme v Dunajskej Strede získalo aj 2 mimoriadne ceny. V Tornali 2-ho októbra vystupovali už po druhýkrát, teraz na ZŠ Kazinczyho s VJM s hrou “Niet spravodlivosti!”.
Popri nich sa predstavil aj krúžok robotiky.
Učitelia Zsuzsa Szvorák a Róbert Tomolya predstavili žiakom ZŠ našu školu.

Admin, 23. 10. 2018 - 00:08:41

Návšteva divadla

zentheferencszinhaz1.jpg
Dňa 8-ho októbra sme si pozreli s gymnazistami príbeh Mefisto vo veselohre Ferenca Molnára “Čert”.
Režisérom je Gábor Bakos-Kis, v hlavných úlohách vystúpili: Andrea Bozó /cena Jászai Mari/, Máté Mészáros /cena Jászai Mari/ a Iván Fenyő.
Naši žiaci využili permanentku divadla Zenthe Ferenc v Salgotarjáne.

Admin, 22. 10. 2018 - 23:55:43

Legere 2018

V tomto roku naši štvrtáci sa znovu odhodlali pre literárnu súťaž Legere, ktorú organizuje Inštitút maďarského jazyka a literárnej vedy UKF v Nitre v spolupráci s Fakultou stredoeurópskych štúdií, s Maďarskou akademickou Radou na Slovensku a s Občianskym združením Arany A. Lászlóa.
Naši žiaci sú pripravení znovu podať vynikajúci výkon. Téma súťaže: Súčasná maďarská literatúra.
Friderika Bóna, Emese Karcag a Zoltán Simon s ich vlaňajšou kreatívnou hrou získali 1. cenu.
K tohtoročnej súťaže im prajeme veľa úspechov.
Admin, 22. 10. 2018 - 23:50:49

Návšteva Gymnázia Jedlik Ányos

ja1_small.png
6-ho októbra, v rámci programu “Bez hraníc” nás navštívili gymnazisti z Budapešti a absolvovali spoločný program s našimi žiakmi v rámci hodiny fyziky, robotiky, divadelného predstavenia a spoločného spomienkového zhromaždenia.
Tešíme sa z nového priateľstva!

Admin, 22. 10. 2018 - 23:31:17

RoboRAVE

thumb_roborave3.pngDružstvo gymnázia sa zúčastnilo v priestoroch Žilinskej univerzity v dňoch 18.-19. októbra 2018 na celoslovenskej súťaži autonómnych robotov s názvom RoboRAVE.
V disciplíne "Sumo - zápas robotov v kruhu" sme obsadili 1. miesto.
Členovia nášho tímu Larimores boli András Gáspár (1.A), Nikolas Molnár (1.A) a Adrián Szacsko (3.A).
Gratulujeme k úspechu!

Admin, 22. 10. 2018 - 15:31:44

RBA 2018

RBA 2018Programátorský tím krúžku Robotika dosiahol vynikajúce výsledky na celoslovenskej súťaži RBA v Košiciach. V katagórií LEGO-Racing spomedzi 52 družstiev náš tím Larimores ( András Gáspár - Kvarta, Nikolas Molnár - Kvarta, Adrian Szacsko - 2. A) získal 1. miesto a tím RoboBoss (Márk Barta  - Primo, Attila Juhász - Primo, Adrian Pavko - Primo) 2. miesto. V kategórií Robotická výzva tím Larimores sa umiestnil na 3. mieste. Gratulujeme za pekný výkon!
Bálint Lóránt, 08. 06. 2018 - 12:41:07

Exkurzia do Hvezdárne

Exkurzia do Hvezdarne 2018Dňa 31.05.2018 sa žiaci 3. C triedy, pod dozorom pani profesorky Kováčovej, zúčastnili exkurzie do Hvezdárne v Rimavskej Sobote. Okrem hlavného programu, ktorým bolo pozorovanie Slnka a Venuše, bola súčasťou prehliadky aj veľmi zaujímavá prednáška. Študenti mali možnosť sa dozvedieť mnoho nových a zaujímavých informácií, a tým rozšíriť svoje poznatky v oblasti astronómie, za čo vďačia zamestnancom Hvezdárne v Rimavskej Sobote.

[ Ďalej ... ]
Bálint Lóránt, 03. 06. 2018 - 17:29:06
Prečítať/Pripomienkovať 0.

Choď na stránku   <<        >>
Kategórie noviniek

This site is powered by e107, which is released under the terms of the GNU GPL License.
{THEMEDISCLAIMER}