Erasmus+ program – Gifted Students / Happy Childrens - Gymnázium - Gimnázium Fiľakovo
 Erasmus+ program – Gifted Students / Happy Childrens

Aj stredoškoláci niekedy potrebujú pár dní „extra študijného voľna“. A tak ich aj pár vybraných, v rôznych smeroch nadaných študentov našej školy dostalo. V októbri dostalo 6 z nás možnosť, zúčastniť sa jedného z projektov Erasmus+ KA2, ,,Transformers school". V nádhernom meste v srdci Rumunska, Pitesti, sme strávili 1 mimoriadny týždeň, spolu so študentmi z Maďarska a Rumunska, ktorý nám dal mnoho zážitkov a priateľov na celý život.
 O zaujímavý program sme mali každý deň postarané. Či už to boli aktivity a hry pripravené rumunskými študentmi, ktoré nám pomohli, lepšie sa navzájom spoznať a spriateliť, alebo taktiež nimi pripravené prednášky na rôzne témy ako napríklad dejiny vesmíru či štruktúra DNA a ochorenia spôsobené jej poškodením. No ani my sme nezostali pasívni. Predviedli sme im počítačový softvér na simuláciu fyzikálnych javov, a taktiež Jomili cubes, ktorých úlohou je rozvíjať kreatívne videnie, pri vytváraní rôznych obrazov z čierno-bielych kociek.

[ Ďalej ... ]
Bálint Lóránt, 07. 01. 2019 - 10:20:01
Bez pripomienky.
 verzia pre tlač

Kategórie noviniek

This site is powered by e107, which is released under the terms of the GNU GPL License.
{THEMEDISCLAIMER}