Článok / Projekty / Názorné vyučovanie fyziky ... - Gymnázium - Gimnázium Fiľakovo
Názorné vyučovanie fyziky ...

autor: Admin

Názorné vyučovanie fyziky s dôrazom na rozvoj kompetencií žiakov potrebných pre uplatnenie v praxi

• Názov projektu:
  • Termín realizácie:
    obdobie od 1. júna 2006 do 31. októbra 2007
  • Projekt podporil:
    • Ministerstvo školstva SR
    • Európský sociálny fond
    • JEDNOTA SLOVENSKÝCH MATEMATIKOV A FYZIKOV SAV FYZIK?LNA PEDAGOGICK? SEKCIA
    • Univerzita Komenského, Fakulta matematiky, fyziky a informatiky
    • Katedra teoretickej fyziky a didaktiky fyziky
  • Manager projektu ESF:
    PaedDr. Peter Horváth, KTFDF FMFI UK
  • Ciele projektu:
    Projekt je zameraný na žiacke aktivity vo fyzike, súčasťou projektu je aj vývoj žiackej súpravy pre geometrickú optiku a jej následné overenie v školskej praxi. Každá zúčastnená škola dostane počas realizácie projektu zdarma 8 takýchto súprav. V prípade, že škola bude na projekte aktívne spolupracovať, súpravy v celkovej hodnote 80 000,- Sk sa stanú jej majetkom.
  • Forma projektu:
    Projekt bude po úvodnom seminári pokračovať dištančnou formou, cez internet a tiež záverečným seminárom.
  • Úvodný seminár:
    • Názov: Aktivity vo vyučovaní fyziky
    • Termín: 6. – 8. september 2006
    • Miesto realizácie: Vojenská zotavov?a Smrekovica, Ružomberok
    • Obsah: Aktuálne otázky vyučovania fyziky na základných a stredných školách.
    • Hlavné témy:
      • využitie IKT vo vyučovaní fyziky
      • aktivity a jednoduché experimenty
      • žiacka súprava pre optiku
      • aktivity zamerané na vytváranie predstáv o energii
      • historické aspekty vo vyučovaní
      • internetové dištančné vzdelávanie,
      • burza nápadov
    •  Hlavný program:
      Hlavný program seminára prebiehal v 12 a 13 členných skupinách formou tvorivých dielní. Jedna diel?a trvala 1,5 hodiny, každý účastník absolvoval 9 dielní. Súčasťou programu bol aj burza nápadov učiteľov a prednáška o kurikulárnej transformácii.
  • Koordinátor projektu na škole:
    Mgr. Diana Farkaš, e-mail: szelec.diana@gymfilakovo.sk
  • Internetové adresy:
    www.skola.sk/fyzika
    fyzikus.fmph.uniba.sk/vysielanie

This site is powered by e107, which is released under the terms of the GNU GPL License.
{THEMEDISCLAIMER}